CAN Gambit

Yayınlandı: Eylül 10, 2015 / Hardware & Software

CAN Black modülü ile kullanılan data değiştirme yazılımı.
Yazılım, kaynaktan hedefe giden ID ve dataları kontrol ederek, kullanıcının istediği dataları değiştirebilmesini sağlar.

img061

Örneğin: Bazı araçlarda DVD player, araç hareket halindeyken kapanır. Bunun nedeni, merkez üniteden multimedya sistemine gönderilen hız ve diğer bilgiler yorumlanarak aracın hareket kontrolünün yapılması ve duruma göre playerin devredışı bırakılmasıdır. Multimedya sistemine (can hattına) seri olarak bağlanan CanBlack modülü, gelen/giden dataları çift yönlü olarak iletir. Tablo yükleyici yazılımında, değiştirilmesi istenen ID’ler belirlenir ve gerekli değişiklikler yapılarak modüle yüklenir. Yükleme işleminden sonra, data akışı, belirlenen ID’ler için kontrol edilir ve gerekli olanlar değiştirilir. Böylece hız bilgisi değişse bile hedef üniteye bizim yazdığımız sabit değer gideceğinden player kapanmayacaktır. Buna benzer birçok uygulamada, bu modül ve yazılım kullanılabilir.
Yazılım, 8 adet ID’yi kontrol edebilir ve değiştirebilir. Değiştirme işlemi gelen datanın değerine bağlı olarak yapılabilir.

gambit

Modül, HS-CAN kullanan tüm araçlar ile uyumludur. Değiştirilecek datalar, CAN reader modülü ile çözülebilir, çözülmüş datalar, yukarıdaki yazılım ile, USB üzerinden (veya bluetooth) modüle yüklenebilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s